چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی آغاز شد

به گزارش سایه خورشید بدر، به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، چهارمین جشنواره‌ ملی اسباب‌بازی با حضور و معرفی 1300 اسباب‌بازی آغاز شد.

مراسم افتتاح این جشنواره با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حال برگزاری است.

در سالن 2 هزار متری این نمایشگاه و برای نخستین بار 80 تولیدکننده به معرفی تولیدات خود به متخصصان می‌پردازند؛ همچنین معرفی و بررسی این محصولات و حضور کارشناسان سبب خواهد شد تا چالش‌های پیش روی صنعت واکاوی و بازشناسی شود.

سالن 3 هزار متری مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون در فضایی 500 متری و در قالب یک فروشگاه متمرکز به عرضه‌ محصولاتی از فروشندگان مختلف می‌پردازد.

6 فضای 100 متری در اختیار نهادها، انجمن‌ها و تولیدکنندگان است که قرار است با استقرار مربیان و مشاوران خود فضایی جذاب را برای بازی‌های حرکتی فراهم آورند.

برای نخستین بار فضایی برای بازی بزرگسالان نیز در این نمایشگاه تعبیه شده است؛ کمیته‌ علمی این جشنواره نیز با برگزاری یک همایش، 4 نشست و 5 کارگاه به بررسی چالش‌های این صنعت می‌پردازد. ‌

داوران این جشنواره پس از بررسی آثار در سه بخش ایده بازار، اسباب‌بازی‌های ثبت شده و اسباب‌بازی‌های دارای مجوز تولید، جوایز برگزیدگان را روز 30 آبان اهدا خواهند کرد؛ مانند سال گذشته دفتر فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز جایزه‌ای را با عنوان جایزه فناوری به سه برگزیده اعطا می‌کند.

چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی همه روزه از ساعت 9 تا 19 در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

منبع دریافت این مطلب : خبرگزاری فارس

بالا